Lajme

Aktivisti i LDK-së e ‘çon në pension’ Isa Mustafën

06/13/2017 15:49
nga:Gazeta Blic

Agon Zhinipotoku ,aktivist i LDK-së dhe zyrtar komunal në Ferizaj përmes një postimi ka thënë se është i zhgënjyer me rezultatet e zgjedhjeve të fundit.

Ai për këtë ka kërkuar nga ky subjekt që të filloj reformimit dhe hapjen e rrugës për kuadrot e reja . Për këtë ai ka përdorur slloganin “Ka ardhë koha për një fillim të ri në LDK edhe pikë”

Postimin e Zhinipotokut të plotë mund ta lexoni në vazhdim:

Kur AAK-ja e kishte moto të fushatës “Ka ardhë koha” dhe PDK-ja e kishte moto të fushatës “Fillimi i Ri”, e unë po bëjë një simbiozë të të dyjave:
“Ka ardhë koha për një fillim të ri në LDK edhe pikë”.
Po e zamë në një veturë që hypin 5 persona në këtë rast kryesia e LDK-së, në karrigen e parë Isa Mustafa, prapa ulen: Sabri Hamiti edhe lexon kritikë letrare rrugës, mandej Haki Rugova që mundet me qenë një pemtar i mirë në Istog, Agim Veliu me mustaqet e tij si në seriale dhe për oda, eh këtë veturë e vozit Ismet Beqiri, është më i ri, drejt në ministrinë e pensioneve, i njeh rrugët e Prishtinës mirë me dal në Veternik!.
Lëshoni rrugë, elektorati ynë foli zëshëm, kush flenë me PDK-në zgjohet i lagur dhe sun kfjellet një kohë të gjatë, merreni shembullin e ri me Ramushin, e morën në koalicion nëpër terr, po e djegin nën rrezet e diellit!.
Me juve në këto zgjedhje e fituam medaljen e bronztë!.

04/26/2018 23:29

LDK heq dorë nga mocioni për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj