Sporti

Akil Gjakova eliminohet nga Kampionati Evropian i Xhudos

04/21/2017 15:42
nga:Gazeta Blic

Akil Gjakova është mposhtur në rundin e tretë në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Poloni.

Në luftën deri në 73 kilogramë, Gjakova ka humbur nga xhudisti suedez, Tommy Macias.

Më herët gjatë ditës nga Kampionati Evropian është eliminuar edhe Loriana Kuka.

Me paraqitjet e Gjakovës dhe Kukës, Kosova e ka përmbyllur Evropianin 2017 të xhudos që është mbajtur në Poloni./Insajderi

02/10/2018 20:30

Haradinaj: Shkëlqimi i artë i Akil Gjakovës dhe e bronzta për Distrian na bënë sot krenarë