Sporti

Aguero: Këtë lojtar e dua tek Manchester City

10/12/2017 16:58
nga:Y.K

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero ka thënë se do të dëshironte që aty të shihte yllin e Barcelonës, Lionel Messi.

Pavarësisht dëshirës së tij, bashkëkombësi i Messi, ka thënë se është shumë e vështirë që klubi katalanas ta lëshojë atë, shkruan ESPN.

Messi ende është në pritje të nënshkrimit të kontratës së re, ani pse ka pasur raportime se tashmë është pajtuar për kushtet dhe vazhdimin edhe për tre vjet.

 

11/26/2017 18:11

Shënon Sergio Aguero, ky është rezultati momental në takimin Huddersfield Town – Manchester City (VIDEO)