Sporti

A ju kujtohet Javier Saviola, ish lojtari i Barcelonës dhe Realit ? Ja ku ka përfunduar

07/07/2017 21:33
nga:Y.K

Javir Saviola është nga të paktit lojtar i cili ka luajtur për dy klubet e mëdha spanjolle, Barcelona dhe Real Madrid.

Ai ishte pjesë e Barcelonës nga viti 2001 deri në vitin 2007, ndërkohë po në vitin 2007, u transferua tek rivlai i urryër i Barcelonës, Real Madrid shkruan Gazeta Blic.

Tek Real Madrid, argjentinasi ishte një deshtim i madh, sepse për dy sezone u paraqit vetëm 17 herë dhe realizoi 4 gola.

Sot 35 vjeçari është pjesë e skuadrës ku edhe e filloi karrierën River Plate./Gazetablic.com

04/21/2018 20:22

Barcelona – Sevilla, publikohen formacionet e finales së madhe (Foto)