Sporti

10 mbrojtësit më të shtrenjtë në histori të futbollit

07/17/2017 23:42
nga:Gazeta Blic

Kyle Walker me transferimin prej 56 milionë euro, është bërë transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Reprezentuesi anglez la Tottenhamin për të kaluar te Mancheshester City.

Më poshtë ju sjellim 10 mbrojtësit më të shtrenjtë në histori të futbollit:

Kyle Walker, Tottenham – Man City, 56 milionë euro

John Stones, Everton – Man City, 55 milionë euro

David Luiz, Chelsea – PSG, 49 milionë euro

Rio Ferdinand, Leeds – Man Utd 46 milionë euro

Nicolas Otamendi, Valencia – Man City, 44 milionë euro

Thiago Silva, Milan – PSG, 42 milionë euro

Lilian Thuram, Parma – Juventus, 41 milionë euro

Shkodran Mustafi, Valencia – Arsenal, 41 milionë euro

Javi Martinez, Atheltico Bilbao – Bayern Munich, 40 milionë euro

Leonardo Bonucci, Juventus – Milan, 40 milionë euro.

05/16/2018 20:22

Humb telefonatën e jetës dhe… grumbullohet për Botërorin