Sporti

​Ky është çmimi që kërkon Leicester City për Mahrez

07/17/2017 11:15
nga:Y.K

Riyad Mahrez kushton 35 milion euro.

Ky është çmimi që kërkon Leicester City për yllin e tyre, raportojnë mediet britanike, transmeton KosovaPress.

Mahrez është duke u kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane, por raportohet se në garë për lojtarin tashmë është futur edhe gjiganti italian, AS Roma.

Romakët po mendojnë seriozisht për lojtarin, por për ta bërë të vetin kryeqytetasit e Italisë duhet të paguajnë 35 milionë euro, kurse, Mahrez kërkon 4.5 milionë euro në sezone.

05/22/2018 20:25

Liverpooli dhe Roma dënohen nga UEFA