Lajme

​Italia përballet me 1000 zjarre

07/17/2017 21:59
nga:D.I

Italia është para një gjendje të jashtëzakonshme, pasi po përballet me 1000 zjarre, duke përfshi edhe tre zjarre që kanë shpërthyer në afërsi të kryeqytetit italian.

Sipas zyrtarëve të qytetit të Romës, situata me zjarret është shumë serioze ndërsa po bëhen përpjekje të mëdha për të vënë nën kontroll ato, transmeton KosovaPress.

03/27/2018 22:56

Anglia dhe Italia ndahen në paqe